Yoast SEO Premium (for WordPress) - en to ro translation catalogue (325 entries)

en: %1$s %2$s must be installed and activated in order to use %3$s.
ro: %1$s %2$s trebuie sa fie instalat și activat pentru a fi folosit %3$s.

en: %1$s Job Posting
ro: Se publică postul %1$s

en: %1$s created a %2$sredirect%3$s from the old post URL to the new post URL.
ro: %1$s a creat o %2$sredirecționare%3$s de la vechiul URL al articolului la noul URL al articolului.

en: %1$s created a %2$sredirect%3$s from the old term URL to the new term URL.
ro: %1$s a creat o %2$sredirecționare%3$s de la vechiul URL al termenului la noul URL al termenului.

en: %1$s detected that you deleted a post (%5$s). You can either: %2$s Don't know what to do? %3$sRead this post %4$s.
ro: %1$s a detectat că ai șters un articol (%5$s). Poți să: %2$s Nu știi ce să faci? %3$sCitește acest articol%4$s.

en: %1$s detected that you deleted a term (%5$s). You can either: %2$s Don't know what to do? %3$sRead this post %4$s.
ro: %1$s a detectat că ai șters un termen (%5$s). Poți să: %2$s Nu știi ce să faci? %3$sCitește acest articol%4$s.

en: %1$s detected that you moved a post (%5$s) to the trash. You can either: %2$s Don't know what to do? %3$sRead this post%4$s.
ro: %1$s a detectat că ai mutat un articol (%5$s) la gunoi. Poți să: %2$s Nu știi ce să faci? %3$sCitește acest articol%4$s.

en: %1$s detected that you restored a post (%4$s) from the trash, for which a redirect was created. %2$sClick here to remove the redirect%3$s
ro: %1$s a detectat că ai restaurat un articol (%4$s) de la gunoi, pentru care a fost creată o redirecționare. %2$sDă clic aici pentru a înlătura redirecționarea%3$s

en: %1$s is not connected to %2$s. To set up a connection, make sure you click %3$sSave changes%4$s first, then copy the given API key below and use it to %3$screate%4$s and %3$sturn on%4$s a Zap within your %2$s account.
ro: %1$s nu este conectat la %2$s. Pentru a seta o conexiune, asigură-te mai întâi că ai dat clic pe %3$sSalvează modificările%4$s, apoi copiază cheia API de mai jos și folosește-o pentru a %3$screa%4$s și a %3$sporni%4$s un Zap din contul tău %2$s.

en: %1$s is successfully connected to %2$s!
ro: %1$s este conectat cu succes la %2$s!

en: %1$s uses this API Key: %2$s
ro: %1$s folosește cheia API: %2$s

en: %1$s will be redirected to %2$s. Maybe it's worth considering to create a direct redirect to %2$s.
ro: %1$s va fi redirecționat la %2$s. Poate ar trebui să iei în considerare crearea unei redirecționări direct la %2$s.

en: %1$sClick here%2$s to index your links, so we can identify orphaned %3$s. %4$s
ro: %1$sDă clic aici%2$s pentru a-ți indexa legăturile, astfel putem identifica %3$s orfane. %4$s

en: %1$sConnect %2$s with %3$s%4$s to instantly share your published posts with 2000+ destinations such as Twitter, Facebook and more.
ro: %1$sConectează %2$s cu %3$s%4$s pentru a-ți partaja articolele publicate cu 2000+ de destinații precum Twitter, Facebook și altele.

en: %1$sLearn more about orphaned content%2$s.
ro: %1$sAflă mai multe despre conținutul orfan%2$s.

en: %2$sActivate %1$s now%3$s
ro: %2$sActivează %1$s acum%3$s

en: %2$sInstall %1$s now%3$s
ro: %2$sInstalează %1$s acum%3$s

en: %2$sNetwork Activate %1$s now%3$s
ro: %2$sActivează în rețea %1$s acum%3$s

en: %2$sUpgrade %1$s now%3$s
ro: %2$sActualizează %1$s acum%3$s

en: %s can generate redirect files that can be included in your website web server configuration. If you choose this option the PHP redirects will be disabled. Only check this option if you know what you are doing!
ro: %s poate genera fișiere de redirecționare care pot fi incluse în configurarea serverului sitului tău web. Dacă alegi această opțiune, redirecționările PHP vor fi dezactivate. Bifează această opțiune numai dacă știi sigur ce faci!

en: %s integration
ro: Integrare %s

en: %s internal linking
ro: Legături interne %s

en: %s just created a redirect from the old URL to the new URL.
ro: %s tocmai a creat o redirecționare de la URL-ul vechi la URL-ul nou.

en: %s will ask for an API key. Use this one:
ro: %s va cere o cheie API. Folosește-o pe aceasta:

en: 'Orphaned content' refers to %1$s that have no inbound links, consider adding links towards these %1$s. %2$s
ro: „Conținutul orfan” se referă la %1$s care nu au legături interne, ia în considerare adăugarea unor legături către aceste %1$s. %2$s

en: 301 Moved Permanently
ro: 301 pagină mutată permanent

en: 302 Found
ro: 302 pagină găsită

en: 307 Temporary Redirect
ro: 307 pagină redirecționată temporar

en: 410 Content Deleted
ro: 410 conținut șters

en: 410 Redirect created from %1$s!
ro: Redirecționare 410 creată de la %1$s!

en: 451 Unavailable For Legal Reasons
ro: 451 pagină indisponibilă din motive legale

en: Activate your subscription
ro: Activează-ți abonamentul

en: Add Redirect
ro: Adaugă o redirecționare

en: Add a block to your job posting...
ro: Adaugă un bloc la publicarea postului tău...

en: Add a metadescription to your post for the best internal linking suggestions.
ro: Adaugă o descriere meta articolului tău pentru cea mai bună legătură cu sugestiile interne.

en: Add a title and a metadescription to your post for the best internal linking suggestions.
ro: Adaugă un titlu și o descriere meta articolului tău pentru cea mai bună legătură cu sugestiile interne.

en: Add a title to your post for the best internal linking suggestions.
ro: Adaugă un titlu articolului tău pentru cea mai bună legătură cu sugestiile interne.

en: Add as related keyphrase
ro: Adaugă ca frază cheie similară

en: Add custom fields to page analysis
ro: Adaugă câmpuri personalizate la analiza paginii

en: Add related keyphrase
ro: Adaugă fraze cheie similare

en: Added!
ro: Adăugată!

en: Address
ro: Adresă

en: Address where the office is located
ro: Adresa unde este localizat biroul

en: Adds a list of internal links to sibling pages which share the same parent.
ro: Adăugă o listă de link-uri interne paginilor de înfrățite care au același părinte.

en: Adds a list of internal links to subpages of this page.
ro: Adaugă o listă cu link-urile interne sub-paginilor acestei pagini.

en: Adds a list of links related to this page.
ro: Adaugă o listă de legături similare la această pagină.

en: Adds a table of contents to this page.
ro: Adaugă un tabel de conținut la această pagină.

en: All redirect types
ro: Toate tipurile de redirecționare

en: All redirects have been imported successfully. Go to the %1$sredirects overview%2$s to see the imported redirects.
ro: Toate redirecționările au fost importate cu succes. Mergi la %1$sprezentarea generală a redirecționărilor%2$s pentru a vedea redirecționările importate.

en: Also, add a metadescription to your post for the best internal linking suggestions.
ro: Adaugă și o meta descriere articolului tău pentru cea mai bună legătură cu sugestiile interne.

en: Also, add a title and a metadescription to your post for the best internal linking suggestions.
ro: Adaugă și un titlu și o meta descriere articolului tău pentru cea mai bună legătură cu sugestiile interne.

en: Also, add a title to your post for the best internal linking suggestions.
ro: Adaugă și un titlu articolului tău pentru cea mai bună legătură cu sugestiile interne.

en: An error occurred: unfortunately our Morphology feature is not working. Please make sure you {{activateLink}}activate your subscription in MyYoast{{/activateLink}} and then {{reloadButton}}reload this page{{/reloadButton}} to make it work properly.
ro: A apărut o eroare: din păcate analiza morfologică de conținut nu funcționează. Te rugăm să te asiguri că {{activateLink}} abonamentul tău este activ în MyYoast {{/activateLink}} și apoi {{reloadButton}} reîncarcă pagina curentă {{/reloadButton}} pentru ca aceasta să funcționeze corect.

en: Analysis results
ro: Rezultate analiză

en: Apply button
ro: Buton aplicare

en: Are you trying to use multiple related keyphrases? You should add them separately.
ro: Încerci să folosești mai multe fraze cheie similare? Ar trebui să le adaugi separat.

en: As you're on Apache, you should add the following include to the website httpd config file:
ro: Deoarece ești pe Apache, ar trebui să adaugi următoarele incluziuni în fișierul de configurare httpd al site-ului web.

en: As you're on Nginx, you should add the following include to the Nginx config file:
ro: Deoarece ești pe NGINX, ar trebui să adaugi următoarele incluziuni în fișierul de configurare Nginx  al site-ului web.

en: Ask your SEO Manager or Site Administrator to count links in all texts, so we can identify orphaned %1$s. %2$s
ro: Cere-i managerului SEO sau administratorului sitului să numere legăturile din toate textele, astfel putem identifica %1$s orfane. %2$s

en: Base salary
ro: Salariu de bază

en: Benefits
ro: Beneficii

en: By default we write the redirects to your %s file, check this if you want the redirects written to a separate file. Only check this option if you know what you are doing!
ro: Regulile de redirecționare sunt scrise implicit în fișierul tău %s, bifează asta dacă vrei ca redirecționările să fie scrise într-un fișier separat. Bifează această opțiune numai dacă știi sigur ceea ce faci!

en: CSV import failed: No file selected.
ro: Importul fișierului CSV a eșuat: niciun fișier selectat.

en: CSV import failed: the provided file could not be parsed using a CSV parser.
ro: Importul fișierului CSV a eșuat: fișierul furnizat nu a putut fi interpretat folosind un interpretor de CSV.

en: CSV import failed: the provided file is larger than %1$s.
ro: Importul fișierului CSV a eșuat: fișierul furnizat este mai mare de %1$s.

en: CSV import failed: the provided file is not a CSV file.
ro: Importul fișierului CSV a eșuat: fișierul furnizat nu este un fișier CSV.

en: Cancel
ro: Anulează

en: Choose a CSV file from your computer:
ro: Alege un fișier CSV din computer:

en: City
ro: Oraș

en: Close
ro: Închide

en: Closes on
ro: Se închide în

en: Connecting %1$s to %2$s means you can instantly share your published posts with 2000+ destinations such as Twitter, Facebook and more.
ro: Conectarea %1$s la %2$s înseamnă că-ți poți partaja instant articolele publicate către 2000+ de destinații precum Twitter, Facebook și altele.

en: Copied!
ro: Copiată!

en: Copy link
ro: Copiază legătura

en: Copy link to suggested article: %s
ro: Copiază legătura la articolul sugerat: %s

en: Copy to clipboard
ro: Copiază în clipbord

en: Country
ro: Țară

en: Create Redirect
ro: Creează o redirecționare

en: Create a Job Posting in an SEO-friendly way. You can only use one Job Posting block per post.
ro: Creează un articol de post într-un mod SEO prietenos. Poți folosi doar un bloc articol de post per articol.

en: Create a Zap in %s
ro: Creează un Zap în %s

en: Create redirect
ro: Creează o redirecționare

en: Currency
ro: Monedă

en: Delete
ro: Șterge

en: Descriptive text
ro: Text descriptiv

en: Edit
ro: Editează

en: Edit redirect
ro: Editează redirecționarea

en: Employment
ro: Angajare

en: Enabled
ro: Activate

en: Enter a button label + add a link
ro: Introdu o etichetă pentru buton + adaugă o legătură

en: Enter a job description...
ro: Introdu o descriere a postului...

en: Enter a related keyphrase to calculate the SEO score
ro: Introdu o frază cheie similară pentru a calcula punctajul SEO

en: Enter amount
ro: Introdu sumă

en: Enter benefit
ro: Introdu beneficiu

en: Enter city
ro: Introdu oraș

en: Enter country
ro: Introdu țară

en: Enter job title
ro: Introdu titlu post

en: Enter postal code
ro: Introdu codul poștal

en: Enter redirects to import
ro: Introdu redirecționări pentru import

en: Enter region
ro: Introdu regiune

en: Enter requirement
ro: Introdu cerință

en: Enter street address
ro: Introdu adresa străzii

en: Error while saving this redirect
ro: Eroare la salvarea acestei redirecționări

en: Error: a redirect for this URL already exists
ro: Eroare: deja există o redirecționare pentru acest URL

en: Estimated reading time
ro: Timp de citire estimat

en: Estimated reading time:
ro: Timp de citire estimat:

en: Export SEO title
ro: Exportă titlul SEO

en: Export URL
ro: Exportă URL

en: Export keyphrase scores
ro: Exportă punctajele frazelor cheie

en: Export keyphrases
ro: Exportă frazele cheie

en: Export keyphrases to a CSV file
ro: Exportă frazele cheie într-un fișierul CSV

en: Export meta description
ro: Exportă descrierea meta

en: Export readability score
ro: Exportă punctajul pentru lizibilitate

en: Export redirects
ro: Exportă redirecționări

en: Export redirects to a CSV file
ro: Exportă redirecționările într-un fișierul CSV

en: Export title
ro: Exportă titlul

en: Exporting data can take a long time when there are many posts, pages, public custom post types or terms.
ro: Exportul datelor poate dura mai mult timp când există multe articole, pagini, tipuri de articol personalizat sau termeni.

en: Facebook share preview
ro: Previzualizare în Facebook

en: Filter
ro: Filtrează

en: Filter by redirect type
ro: Filtrează după tipul de redirecționare

en: Full time
ro: Cu normă întreagă

en: Generate a separate redirect file
ro: Generează un fișier separat de redirecționări

en: Go to your %s Dashboard
ro: Mergi la Panoul tău de control %s

en: Help on choosing the perfect keyphrase
ro: Ajutor pentru alegerea frazei cheie perfecte

en: Help on keyphrase synonyms
ro: Ajutor pentru sinonime frază cheie

en: If you need a list of all public posts, terms and related keyphrases, you can generate a CSV file using the %s button below.
ro: Dacă ai nevoie de o listă a tuturor articolelor publice, termenilor și frazelor cheie similare, poți genera un fișier CSV folosind butonul %s de mai jos.

en: If you need to have a list of all redirects, you can generate a CSV file using the button below.
ro: Dacă ai nevoie de o listă a tuturor redirecționărilor, poți genera un fișier CSV folosind butonul de mai jos.

en: Import .htaccess
ro: Importă .htaccess

en: Import CSV file
ro: Importă fișierul CSV

en: Import from a CSV file
ro: Importă dintr-un fișier CSV

en: Import from other redirect plugins
ro: Importă din alte module de redirecționare

en: Import from:
ro: Importă din:

en: Import redirects
ro: Importă redirecționări

en: Import redirects from %s
ro: Importă redirecționări din %s

en: Imported %1$s/%2$s redirects successfully. Go to the %3$sredirects overview%4$s to see the imported redirect. | Imported %1$s/%2$s redirects successfully. Go to the %3$sredirects overview%4$s to see the imported redirects.
ro[0]: Am importat cu succes %1$s/%2$s redirecționări. Mergi la %3$sprezentarea generală a redirecționărilor%4$s pentru a vedea redirecționarea importată.
ro[1]: Am importat cu succes %1$s/%2$s redirecționări. Mergi la %3$sprezentarea generală a redirecționărilor%4$s pentru a vedea redirecționările importate.
ro[2]: Am importat cu succes %1$s/%2$s redirecționări. Mergi la %3$sprezentarea generală a redirecționărilor%4$s pentru a vedea redirecționările importate.

en: Insights
ro: Perspective

en: Internal linking suggestions
ro: Sugestii de legături interne

en: It takes a few seconds to show you a list of related content to which you could link. The suggestions will be shown here as soon as we have them.
ro: Durează câteva secunde să-ți arătăm o listă de conținut similar pe care l-ai putea lega. Sugestiile vor fi afișate aici imediat ce le avem.

en: Job description
ro: Descriere post

en: Job expiration date
ro: Data de expirare a postului

en: Job title
ro: Titlu post

en: Keyphrase
ro: Frază cheie

en: Keyphrase synonyms
ro: Sinonime fraza cheie

en: Learn more about estimated reading time
ro: Află mai multe despre timpul de citire estimat

en: Link suggestions
ro: Sugestii de legături

en: Load suggestions
ro: Încarcă sugestii

en: Location
ro: Locatie

en: Make it serve a 410 Content Deleted header
ro: Fă-l să servească un antet 412 conținut șters

en: Mark as fixed:
ro: Marchează ca remediată:

en: Mark this issue as fixed in %1$s.
ro: Marchează această problemă ca remediată în %1$s.

en: Max value
ro: Valoare maximă

en: Min value
ro: Valoare minimă

en: Modify your social description by editing it right here.
ro: Modifică-ți descrierea socială editând-o chiar aici.

en: New URL
ro: URL nou

en: New URL:
ro: URL nou:

en: New URL: {{link}}%s{{/link}}
ro: URL nou: {{link}}%s{{/link}}

en: New type can't be empty.
ro: Noul tip nu poate fi gol.

en: No redirects have been imported. Probably they already exist as a redirect. Go to the %1$sredirects overview%2$s to see the existing redirects.
ro: Nu a fost importată nicio redirecționare. Probabil ele există deja ca redirecționări. Mergi la %1$sprezentarea generală a redirecționărilor%2$s pentru a vedea redirecționările existente.

en: Not all the required fields are filled.
ro: Nu sunt completate toate câmpurile obligatorii.

en: Not supported!
ro: Nesuportată!

en: Office location
ro: Locație birou

en: Ok
ro: OK

en: Old URL
ro: URL vechi

en: Old URL:
ro: URL vechi:

en: Old URL: {{link}}%s{{/link}}
ro: URL vechi: {{link}}%s{{/link}}

en: Once you add a bit more copy, we'll give you a list of related content here to which you could link in your post.
ro: După ce adaugi mai mult text, îți vom oferi aici o listă cu conținut similar la care ai putea să te legi în articolul tău.

en: Origin
ro: Origine

en: Orphaned content
ro: Conținutul orfan

en: Part time
ro: Cu jumătate de normă

en: Plain redirects
ro: Redirecționări simple

en: Please contact a network administrator to install %1$s %2$s.
ro: Te rog contactează un administrator de rețea pentru a instala %1$s %2$s.

en: Please contact an administrator to install %1$s %2$s.
ro: Te rog contactează un administrator pentru a instala %1$s %2$s.

en: Please enter the new URL for %s
ro: Te rog introdu noul URL pentru %s

en: Please note that the first row in this file is a header. This row should be ignored when parsing or importing the data from the export.
ro: Te rog reține că primul rând din acest fișier este un antet. Acest rând ar trebui ignorat când se interpretează sau se importă date dintr-un export.

en: Please note that you can only create 1 Zap with a trigger event from %1$s. Within this Zap you can choose one or more actions.
ro: Reține că poți crea doar un Zap cu un eveniment declanșator de la %1$s. În cadrul acestui Zap poți alege una sau mai multe acțiuni.

en: Please note:
ro: Te rog reține:

en: Postal code
ro: Cod poștal

en: Read more about %s.
ro: Citește mai multe despre %s.

en: Read more about how internal linking can improve your site structure.
ro: Citește mai mult despre cum legăturile interne îți pot îmbunătăți structura sitului.

en: Read more about how the insights can help you improve your content.
ro: Citește mai mult despre cum perspectivele te pot ajuta să-ți îmbunătățești conținutul.

en: Recommended Job Posting Blocks
ro: Blocuri Publicare post recomandate

en: Redirect added.
ro: Redirecționare adăugată.

en: Redirect created
ro: Redirecționarea a fost creată

en: Redirect created from %1$s to %2$s!
ro: Redirecționare creată de la %1$s la %2$s!

en: Redirect deleted.
ro: Redirecționare ștearsă.

en: Redirect import failed: no redirects found.
ro: Importul redirecționărilor a eșuat: nu am găsit nicio redirecționare.

en: Redirect import failed: the Redirection plugin is not installed or activated.
ro: Importul redirecționărilor a eșuat: modulul de redirecționare nu este instalat sau activat.

en: Redirect import failed: the selected redirect plugin is not installed or activated.
ro: Importul redirecționărilor a eșuat: modulul de redirecționare selectat nu este instalat sau activat.

en: Redirect import failed: we can't recognize this type of import.
ro: Importul redirecționărilor a eșuat: nu putem recunoaște acest tip de import.

en: Redirect it to another URL
ro: Redirecționează la un alt URL

en: Redirect method
ro: Metodă de redirecționare

en: Redirect not deleted.
ro: Redirecționarea nu a fost ștearsă.

en: Redirect this broken URL and fix the error
ro: Redirecționează acest URL deteriorat și corectează eroarea

en: Redirect updated.
ro: Redirecționare actualizată.

en: Redirection
ro: Redirecționare

en: Redirects
ro: Redirecționări

en: Redirects per page
ro: Redirecționări per pagină

en: Redirects settings
ro: Setări redirecționări

en: Refresh suggestions
ro: Reîmprospătează sugestii

en: Regex Redirects
ro: Redirecționări Regex

en: Region
ro: Regiune

en: Regular Expression
ro: Expresii uzuale

en: Regular Expression (regex) Redirects are extremely powerful redirects. You should only use them if you know what you are doing. %1$sRead more about regex redirects on our help center%2$s.
ro: Redirecționările (regex) pentru expresii uzuale sunt redirecționări extrem de puternice. Ar trebui să le folosești numai dacă știi exact ce fac. %1$sCitește mai multe despre redirecționările regex în baza noastră de cunoștințe%2$s.

en: Regular Expression redirects
ro: Redirecționări expresii uzuale

en: Related keyphrase
ro: Fraze cheie similare

en: Remote job
ro: Post la distanță

en: Remove
ro: Înlătură

en: Required Job Posting Blocks
ro: Blocuri Publicare post necesare

en: Requirements
ro: Cerințe

en: Reset API Key
ro: Resetează cheie API

en: Safe Redirect Manager
ro: Manager redirecționări sigure

en: Salary range
ro: Interval salarial

en: Save
ro: Salvează

en: Save Changes
ro: Salvează modificările

en: Save anyway
ro: Salvează oricum

en: Search
ro: Caută

en: Select this redirect
ro: Selectează această redirecționare

en: Settings
ro: Setări

en: Show icon
ro: Arată icon

en: Show the descriptive text
ro: Arată textul descriptiv

en: Shows an estimated reading time based on the content length.
ro: Arată un timp de citire estimat bazat pe lungimea conținutului.

en: Simple 301 Redirects
ro: Redirecționări simple 301

en: Social description
ro: Descriere socială

en: Social title
ro: Titlu social

en: Something went wrong when deleting this redirect.
ro: Ceva nu a mers bine la ștergerea acestei redirecționări.

en: Stale cornerstone content
ro: Conținut fundamental vechi

en: Stale cornerstone content refers to cornerstone content that hasn’t been updated in the last 6 months. Make sure to keep these %1$s up-to-date. %2$sLearn more about cornerstone content%3$s.
ro: Conținutul fundamental vechi se referă la conținutul fundamental care nu a fost actualizat în ultimele 6 luni. Asigură-te că menții aceste %1$s actualizate. %2$sAflă mai multe despre conținutul fundamental%3$s.

en: Synonyms
ro: Sinonime

en: Table of contents
ro: Cuprins

en: Target
ro: Destinație

en: Team Yoast
ro: Echipa Yoast

en: Temporary
ro: Temporar

en: The (typically single) geographic location associated with the job.
ro: Locația (de obicei singură) geografică asociată cu postul.

en: The Insights section in our metabox shows you useful data about your content, like what words you use most often.
ro: Secțiunea Perspective din caseta noastră meta îți arată date utile referitoare la conținut, cum ar fi cuvintele pe care le folosești cel mai des.

en: The Regular Expression field can't be empty.
ro: Câmpul expresii uzuale nu poate fi gol.

en: The URL you are redirecting to seems to return a %1$s status. You might want to check if the target can be reached manually before saving.
ro: URL-ul la care redirecționezi pare că returnează o stare %1$s. Înainte de a salva, ar trebui să verifici dacă URL-ul de destinație este accesibil direct.

en: The URL you entered could not be resolved.
ro: URL pe care l-ai introdus-o nu poate fi integrat.

en: The URL you entered returned a HTTP code different than 200(OK). The received HTTP code is %1$s.
ro: URL-ul pe care l-ai introdus a returnat un cod HTTP diferit de 200 (OK). Codul HTTP primit este %1$s.

en: The address where the office is located.
ro: Adresa unde este localizat biroul.

en: The base salary of the job.
ro: Salariul de bază al postului.

en: The date after which the job posting is not valid anymore.
ro: Data după care articolul postului nu mai este valabil.

en: The description of benefits associated with the job.
ro: Descrierea beneficiilor asociate postului.

en: The description of skills and experience needed for the position.
ro: Descrierea abilităților și experienței necesare pentru poziție.

en: The description of the job.
ro: Descrierea postului.

en: The first row in this file is the header row. This row should be ignored when parsing or importing the data from the export.
ro: Primul rând din acest fișier este antetul. Acest rând ar trebui ignorat când se interpretează sau se importă date dintr-un export.

en: The first true all-in-one SEO solution for WordPress, including on-page content analysis, XML sitemaps and much more.
ro: Prima soluție SEO viabilă și complexă pentru WordPress, inclusiv analiza conținutului de pagină, hărți sit XML și multe altele.

en: The link suggestions metabox contains a list of posts on your blog with similar content that might be interesting to link to.
ro: Caseta meta cu sugestii de legături interne conține o listă de articole de pe blogul/situl tău cu conținut similar la care probabil ai vrea să ai niște legături.

en: The new URL field can't be empty.
ro: Câmpul URL nou nu poate fi gol.

en: The old URL already exists as a redirect.
ro: URL-ul vechi există deja ca o redirecționare.

en: The old URL field can't be empty.
ro: Câmpul URL vechi nu poate fi gol.

en: The old URL for your redirect is not relative. Only the new URL is allowed to be absolute. Make sure to provide a relative old URL.
ro: URL-ul vechi al redirecționării tale nu este relativ. Numai URL-ul nou poate fi absolut. Asigură-te că ai furnizat un URL vechi relativ.

en: The redirect type is the HTTP response code sent to the browser telling the browser what type of redirect is served. %1$sLearn more about redirect types%2$s.
ro: Tipul de redirecționare este codul de răspuns HTTP trimis navigatorului care îi spune acestuia ce tip de redirecționare este servită. %1$sAflă mai multe despre tipurile de redirecționare%2$s.

en: The redirect was added successfully.
ro: Redirecționarea a fost adăugată cu succes.

en: The redirect was deleted successfully.
ro: Redirecționarea a fost ștearsă cu succes.

en: The redirect was updated successfully.
ro: Redirecționarea a fost actualizată cu succes.

en: The redirect you are trying to save will create a redirect loop. This means there probably already exists a redirect that points to the origin of the redirect you are trying to save
ro: Redirecționarea pe care încerci s-o salvați va crea o buclă de redirecționare. Acest lucru înseamnă că probabil există deja o redirecționare care duce la originea redirecționării pe care încerci s-o salvezi

en: The salary range of the job, depending on a variety of factors (e.g. a candidate's education level or level of experience).
ro: Intervalul salarial al postului, în funcție de o varietate de factori (ex. nivelul de educație al candidatului sau nivelul de experiență).

en: The title of the job.
ro: Titlul postului.

en: The type of employment (e.g. full-time, part-time, contract, temporary, seasonal, internship).
ro: Tipul de angajare (ex. cu normă întreagă, cu jumătate de normă, contract, temporar, sezonier, stagiu).

en: This is a volunteer role
ro: Acesta este un rol pentru voluntari

en: This is an internship
ro: Acesta este un stagiu de pregătire

en: This job is 100% remote
ro: Acest post este 100% la distanță

en: This job is 100% remote.
ro: Acest post este 100% la distanță.

en: To improve your site structure, consider linking to other relevant posts or pages on your website.
ro: Pentru a-ți îmbunătăți structura sitului, consideră legarea websitului tău la alte articole sau pagini relevante.

en: Twitter share preview
ro: Previzualizare în Twitter

en: Type
ro: Tip

en: Undo
ro: Revenire

en: Unit
ro: Unitate

en: Unknown error. Failed to create redirect.
ro: Eroare necunoscută. Crearea redirecționării a eșuat.

en: Unknown error. Failed to update redirect.
ro: Eroare necunoscută. Actualizarea redirecționării a eșuat.

en: Update Redirect
ro: Actualizează redirecționarea

en: Value
ro: Valoare

en: We could not find any relevant articles on your website that you could link to from your post.
ro: Nu am putut găsi niciun articol relevant pe situl tău web pe care să-l poți lega la articolul tău.

en: We need to optimize your site’s SEO data so we can offer you the best %1$slinking suggestions%2$s.
    
    %3$sStart SEO Data optimization%4$s
ro: Trebuie să-ți optimizăm datele SEO ale sitului pentru a-ți oferi cele mai bune %1$ssugestii de legătură%2$s. %3$sÎncepe optimizarea datelor SEO%4$s

en: We're unable to create the directory %s
ro: Nu am putut crea directorul %s

en: We're unable to save the redirect file to %s
ro: Nu am putut salva fișierul de redirecționare în %s

en: We're unable to save the redirects to your %s file. Please make the file writable.
ro: Nu am putut salva redirecționările în fișierul tău %s. Te rog asigură-te că fișierul poate fi scris.

en: We're unable to write data to the file %s
ro: Nu am putut să scriem datele în fișierul %s

en: We've detected %1$s%2$d 'orphaned' %3$s%4$s (no inbound links). Consider adding links towards this %3$s. | We've detected %1$s%2$d 'orphaned' %3$s%4$s (no inbound links). Consider adding links towards these %3$s.
ro[0]: Am detectat %1$s%2$d %3$s „orfan”%4$s (fără legături interne). Ia în considerare adăugarea unor legături către acest %3$s.
ro[1]: Am detectat %1$s%2$d %3$s „orfane”%4$s (fără legături interne). Ia în considerare adăugarea unor legături către aceste %3$s.
ro[2]: Am detectat %1$s%2$d de %3$s „orfane”%4$s (fără legături interne). Ia în considerare adăugarea unor legături către aceste %3$s.

en: Web server
ro: Server web

en: Write list…
ro: Scrie lista...

en: Write redirects to the %1$s file. Make sure the %1$s file is writable.
ro: Scrie regulile de redirecționare în fișierul %1$s. Asigură-te că fișierul %1$s poate fi scris.

en: Yoast Estimated Reading Time
ro: Timp de citire estimat Yoast

en: You are already editing a redirect, please finish this one first
ro: Acum editezi o redirecționare, te rog s-o finalizezi mai întâi pe aceasta

en: You are attempting to redirect to the same URL as the origin. Please choose a different URL to redirect to.
ro: Ai încercat să redirecționezi la aceeași URL, de origine. Te rog alege un alt URL pentru redirecționare.

en: You can add or remove columns to be included in the export using the checkboxes below.
ro: Poți adăuga sau înlătura coloanele care vor fi incluse în export folosind bife mai jos.

en: You can copy the contents of any %1$s file in here, and it will import the redirects into %2$s.
ro: Poți copia aici conținutul oricărui fișier %1$s și el va importa redirecționările în %2$s.

en: You can't redirect a URL to itself.
ro: Nu poți redirecționa un URL la el însuși.

en: You do not have to create a redirect for URL %1$s because a redirect already exists. If this is fine you can mark this issue as fixed. If not, please go to the redirects page and change the redirect.
ro: Nu trebuie să creezi o redirecționare pentru URL-ul %1$s deoarece există deja o redirecționare. Dacă este bine, poți marca această problemă ca remediată. Dacă nu, mergi la pagina redirecționări și schimbă redirecționarea.

en: You do not have to create a redirect for URL %1$s because a redirect already exists. The existing redirect points to %2$s. If this is fine you can mark this issue as fixed. If not, please go to the redirects page and change the target URL.
ro: Nu trebuie să creezi o redirecționare pentru URL-ul %1$s deoarece există deja o redirecționare. Redirecționarea existentă duce la %2$s. Dacă este bine, poți marca această problemă ca remediată. Dacă nu, mergi la pagina redirecționări și schimbă URL-ul de destinație.

en: You have disabled the Link Suggestions feature, which is needed for Related Links to work. If you want to add related links, please enable Link Suggestions in the <a>Features settings.</a>
ro: Ai dezactivat funcționalitatea Sugestii legate care este necesară pentru ca Legături similare să funcționeze. Dacă vrei să adaugi legături similare, te rog activează Sugestii legate în <a>Setări funcționalități.</a>

en: You have unsaved redirects, are you sure you want to leave?
ro: Ai redirecționări nesalvate, sigur vrei să părăsești pagina?

en: You're redirecting to a target that returns a 301 HTTP code (permanently moved). Make sure the target you specify is directly reachable.
ro: Redirecționezi la o destinație care returnează un cod HTTP 301 (pagină mutată permanent). Asigură-te că URL de destinație specificat este accesibil direct.

en: Your keyphrase is too long. It can be a maximum of 191 characters.
ro: Fraza cheie este prea lungă. Ea poate avea maxim 191 de caractere.

en: Your redirect is missing the subdirectory where WordPress is installed in. This will result in a redirect that won't work. Make sure the redirect starts with %1$s
ro: Redirecționării tale îi lipsește subdirectorul în care este instalat WordPress. Din această cauză redirecționarea nu va funcționa. Asigură-te că redirecționarea începe cu %1$s

en: childpages
ro: pagina copil

en: children
ro: copil

en: content length
ro: lungime conținut

en: day
ro: zi

en: hour
ro: oră

en: internal linking
ro: legături interne

en: keyphrase
ro: frază cheie

en: keyphrase score
ro: punctaj frază cheie

en: links
ro: legături

en: meta description
ro: Descriere meta

en: minute | minutes
ro[0]: minut
ro[1]: minute
ro[2]: de minute

en: month
ro: lună

[ctx: noun]
en: Type
ro: Tip

[ctx: post_type of a post or the taxonomy of a term]
en: type
ro: tip

en: readability score
ro: punctaj lizibilitate

en: reading time
ro: timp de citire

en: related pages
ro: pagini similare

en: related posts
ro: articole similare

en: seo
ro: SEO

en: seo title
ro: titlu seo

en: sibling pages
ro: pagini înfrățite

en: siblings
ro: frați

en: site structure
ro: structură site

en: subpages
ro: sub-pagini

en: this is a volunteer role
ro: acesta este un rol pentru voluntari

en: this is an internship
ro: acesta este un stagiu de pregătire

en: title
ro: titlu

en: toc
ro: cuprins

en: week
ro: săptămână

en: year
ro: an

en: {{a}}Read our guide on internal linking for SEO{{/a}} to learn more.
ro: {{a}}Citește ghidul nostru despre legături interne pentru SEO{{/a}} pentru a afla mai multe.
