Yoast SEO Premium (for WordPress) - en to tr translation catalogue (329 entries)

en: %1$s %2$s must be installed and activated in order to use %3$s.
tr: %3$s kullanmak için %1$s %2$s kurulmalı ve etkinleştirilmelidir.

en: %1$s Job Posting
tr: %1$s iş ilanı

en: %1$s created a %2$sredirect%3$s from the old post URL to the new post URL.
tr: %1$s eski yazı linkinden yeni yazı linkine bir %2$syönlendirme%3$s oluşturdu.

en: %1$s created a %2$sredirect%3$s from the old term URL to the new term URL.
tr: %1$s eksi URL teriminden yeni URL terimine bir %2$syonselndirme%3$s oluşturdu.

en: %1$s detected that you deleted a post (%5$s). You can either: %2$s Don't know what to do? %3$sRead this post %4$s.
tr: %1$s bir yazıyı sildiğinizi tespit etti. (%5$s) Yapabilecekleriniz: %2$s Ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? %3$sBu yazıyı okuyun%4$s.

en: %1$s detected that you deleted a term (%5$s). You can either: %2$s Don't know what to do? %3$sRead this post %4$s.
tr: %1$s bir terim sildiğinizi tespit etti (%5$s). Yapabilecekleriniz: %2$s Ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? %3$sBu yazıyı okuyun%4$s.

en: %1$s detected that you moved a post (%5$s) to the trash. You can either: %2$s Don't know what to do? %3$sRead this post%4$s.
tr: %1$s bir yazıyı (%5$s) çöpe taşıdığınızı tespit etti. Yapabilecekleriniz: %2$s Ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? %3$sBu yazıyı okuyun%4$s.

en: %1$s detected that you restored a post (%4$s) from the trash, for which a redirect was created. %2$sClick here to remove the redirect%3$s
tr: %1$s Çöpten bir yazıyı geri aldığınız tespit edildi.(%4$s) , ve yönlendirme oluşturuldu. %2$sYönlendirmeyi kaldırmak için tıklayınız%3$s

en: %1$s is not connected to %2$s. To set up a connection, make sure you click %3$sSave changes%4$s first, then copy the given API key below and use it to %3$screate%4$s and %3$sturn on%4$s a Zap within your %2$s account.
tr: %1$s, %2$s ile bağlanamadı. Bir bağlantı kurmak için önce %3$sDeğişiklikleri kaydet%4$s düğmesini tıkladığınızdan emin olun, ardından aşağıda verilen API anahtarını kopyalayın ve %2$s hesabınızda bir Zap %3$soluşturmak%4$s ve %3$saçmak%4$s için kullanın.

en: %1$s is successfully connected to %2$s!
tr: %1$s başarıyla %2$s ile bağlandı!

en: %1$s uses this API Key: %2$s
tr: %1$s şu API Anahtarını kullanıyor: %2$s

en: %1$s will be redirected to %2$s. Maybe it's worth considering to create a direct redirect to %2$s.
tr: %1$s adresi %2$s adresine yönlenecek. Belki %2$s adresine direkt bir yönlendirme daha iyi olabilir.

en: %1$sClick here%2$s to index your links, so we can identify orphaned %3$s. %4$s
tr: %1$sBuraya%2$s tıklayarak linklerinizi arşivleyebilirsiniz. Böylece sahipsiz linkleri belirleyebiliriz %3$s. %4$s

en: %1$sConnect %2$s with %3$s%4$s to instantly share your published posts with 2000+ destinations such as Twitter, Facebook and more.
tr: Yayınlanan yazılarınızı Twitter, Facebook ve daha fazlası gibi 2000'den fazla hedefle anında paylaşmak için %1$s%2$s ve %3$s arasında bağlantı kurun%4$s.

en: %1$sLearn more about orphaned content%2$s.
tr: %1$sSahipsiz içerikler hakkında daha fazla bilgi edinin%2$s.

en: %2$sActivate %1$s now%3$s
tr: %2$s%1$s eklentisini şimdi etkinleştir%3$s

en: %2$sInstall %1$s now%3$s
tr: %2$s%1$s eklentisini şimdi kur%3$s

en: %2$sNetwork Activate %1$s now%3$s
tr: %2$s%1$s eklentisini şimdi ağda etkinleştir%3$s

en: %2$sUpgrade %1$s now%3$s
tr: %2$s%1$s eklentisini şimdi yükselt%3$s

en: %s can generate redirect files that can be included in your website web server configuration. If you choose this option the PHP redirects will be disabled. Only check this option if you know what you are doing!
tr: %s web siteninin sunucu ayar dosyalarına eklemeniz için yönlendirme dosyaları oluşturabilir. Eğer bu seçeneği seçerseniz PHP yönlendirmeler iptal edilecek. Bu seçeneği sadece ne yaptığınızı biliyorsanız kullanın!

en: %s integration
tr: %s entegrasyonu

en: %s internal linking
tr: %s dahili bağlantılama

en: %s just created a redirect from the old URL to the new URL.
tr: %s eski URL’den yeni URL’ye bir yönlendirme oluşturdu.

en: %s will ask for an API key. Use this one:
tr: %s bir API anahtarı isteyecek. Bunu kullan:

en: 'Orphaned content' refers to %1$s that have no inbound links, consider adding links towards these %1$s. %2$s
tr: 'Sahipsiz İçerik' iç linkleri olmayan %1$s 'a referans etmektedir, Bunlara link eklemeyi düşünmelisiniz. %1$s. %2$s

en: 301 Moved Permanently
tr: 301 Kalıcı olarak taşındı

en: 302 Found
tr: 302 Bulundu

en: 307 Temporary Redirect
tr: 307 Geçici yönlendirme

en: 410 Content Deleted
tr: 410 İçerik silindi

en: 410 Redirect created from %1$s!
tr: %1$s tarafından 410 yönlendirme oluşturuldu!

en: 451 Unavailable For Legal Reasons
tr: 451 Yasal sebeplerden dolayı ulaşılamaz

en: Activate your subscription
tr: Aboneliğinizi etkinleştirin

en: Add Redirect
tr: Yönlendirme ekle

en: Add a block to your job posting...
tr: İş ilanınıza bir blok ekleyin...

en: Add a metadescription to your post for the best internal linking suggestions.
tr: En iyi dahili bağlantı önerileri için yayınınıza bir meta açıklama ekleyin.

en: Add a title and a metadescription to your post for the best internal linking suggestions.
tr: En iyi dahili bağlantı önerileri için yayınınıza bir başlık ve meta açıklama ekleyin.

en: Add a title to your post for the best internal linking suggestions.
tr: En iyi dahili bağlantı önerileri için yayınınıza bir başlık ekleyin.

en: Add as related keyphrase
tr: İlgili anahtar kelime öbeği olarak ekleyin

en: Add custom fields to page analysis
tr: Sayfa analizi için özel alanlar ekleyin

en: Add related keyphrase
tr: Alakalı anahtar kelime ekle

en: Added!
tr: Eklenmiş!

en: Address
tr: Adres

en: Address where the office is located
tr: Ofisin bulunduğu adres

en: Adds a list of internal links to sibling pages which share the same parent.
tr: Aynı ebeveyni paylaşan kardeş sayfalarına dahili bağlantıların bir listesini ekler.

en: Adds a list of internal links to subpages of this page.
tr: Bu sayfanın alt sayfalarına dahili bağlantıların bir listesini ekler.

en: Adds a list of links related to this page.
tr: Bu sayfayla ilgili bir bağlantı listesi ekler.

en: Adds a table of contents to this page.
tr: Bu sayfaya içindekiler tablosu ekler.

en: All redirect types
tr: Tüm yönlendirme tipleri

en: All redirects have been imported successfully. Go to the %1$sredirects overview%2$s to see the imported redirects.
tr: Tüm yönlendirmeler başarıyla içe aktarıldı. İçe aktarılan yönlendirmeleri görmek için %1$sredirects overview%2$s adresine tıklayınız.

en: Also, add a metadescription to your post for the best internal linking suggestions.
tr: Ayrıca, en iyi dahili bağlantı önerileri için yayınınıza bir meta açıklama ekleyin.

en: Also, add a title and a metadescription to your post for the best internal linking suggestions.
tr: Ayrıca, en iyi dahili bağlantı önerileri için gönderinize bir başlık ve meta açıklama ekleyin.

en: Also, add a title to your post for the best internal linking suggestions.
tr: Ayrıca, en iyi dahili bağlantı önerileri için yayınınıza bir başlık ekleyin.

en: An error occurred: unfortunately our Morphology feature is not working. Please make sure you {{activateLink}}activate your subscription in MyYoast{{/activateLink}} and then {{reloadButton}}reload this page{{/reloadButton}} to make it work properly.
tr: Bir hata oluştu: Ne yazık ki Morfoloji özelliği çalışmıyor. Lütfen MyYoast{{/activateLink}}'tan aboneliğinizin {{activateLink}}aktive edildiğinden emin olun ve daha sonra özelliğin düzgün çalışması için {{reloadButton}}sayfayı yenileyin.{{/reloadButton}}

en: Analysis results
tr: Sonuç Analizi

en: Apply button
tr: Uygula düğmesi

en: Are you trying to use multiple related keyphrases? You should add them separately.
tr: Birden çok ilgili anahtar kelime mi kullanmaya çalışıyorsunuz? Bunları ayrı ayrı eklemelisiniz.

en: As you're on Apache, you should add the following include to the website httpd config file:
tr: Apache kullandığınız için aşağıdakileri httpd ayar dosyalarına eklemeniz gerekiyor:

en: As you're on Nginx, you should add the following include to the Nginx config file:
tr: Nginx kullandığınız için Nginx ayar dosyalarına şunları eklemelisiniz:

en: Ask your SEO Manager or Site Administrator to count links in all texts, so we can identify orphaned %1$s. %2$s
tr: SEO veya site yöneticinize bu metin içerisindeki linkleri sorabilirsiniz. Böylece sahipsiz içerikleri tespit edebiliriz %1$s. %2$s

en: Base salary
tr: Asgari ücret

en: Benefits
tr: Faydalar

en: By default we write the redirects to your %s file, check this if you want the redirects written to a separate file. Only check this option if you know what you are doing!
tr: Varsayılan olarak yönlendirmeleri %s dosyanıza yazıyoruz, farklı bir dosyaya yazılmasını istiyorsanız bu seçeneği işaretleyin. Bu seçeneği sadece ne yaptığınızı biliyorsanız kullanın!

en: CSV import failed: No file selected.
tr: CSV içeriği aktarılmadı: Seçili dosya yok.

en: CSV import failed: the provided file could not be parsed using a CSV parser.
tr: CSV içe aktarma hatası: Belirtilen dosya bir CSV ayrıştırıcısı kullanılarak ayrıştırılamıyor.

en: CSV import failed: the provided file is larger than %1$s.
tr: CSV içeriği aktarılamadı: Eklemeye çalıştığınız dosya %1$s.den büyük.

en: CSV import failed: the provided file is not a CSV file.
tr: CSV içeriği aktıralamadı: eklediğiniz CSV dosyası değil.

en: Cancel
tr: İptal

en: Choose a CSV file from your computer:
tr: Bilgisayarından bir CSV dosyası seç:

en: City
tr: Şehir

en: Close
tr: Kapat

en: Closes on
tr: Kapanma saati

en: Connecting %1$s to %2$s means you can instantly share your published posts with 2000+ destinations such as Twitter, Facebook and more.
tr: %1$s ile %2$s arasında bağlantı kurmak, yayınlanan yazılarınızı Twitter, Facebook ve daha fazlası gibi 2000'den fazla hedefle anında paylaşabileceğiniz anlamına gelir.

en: Contractor
tr: Sözleşmeli

en: Copied!
tr: Kopyalandı!

en: Copy link
tr: Bağlantıyı kopyala

en: Copy link to suggested article: %s
tr: Bağlantıyı önerilen makaleye kopyala: %s

en: Copy to clipboard
tr: Panoya kopyala

en: Country
tr: Ülke

en: Create Redirect
tr: Yönlendirme oluştur

en: Create a Job Posting in an SEO-friendly way. You can only use one Job Posting block per post.
tr: SEO dostu bir şekilde iş ilanı oluşturun. Yazı başına yalnızca bir iş ilanı bloğu kullanabilirsiniz.

en: Create a Zap in %s
tr: %s içinde bir Zap oluştur

en: Create redirect
tr: Yönlendirme oluştur

en: Currency
tr: Para Birimi

en: Delete
tr: Sil

en: Descriptive text
tr: Açıklayıcı metin

en: Edit
tr: Düzenle

en: Edit redirect
tr: Yönlendirmeyi düzenle

en: Employment
tr: İş durumu

en: Enabled
tr: Etkin

en: Enter a button label + add a link
tr: Bir düğme etiketi girin + bir bağlantı ekleyin

en: Enter a job description...
tr: Bir iş açıklaması girin...

en: Enter a related keyphrase to calculate the SEO score
tr: SEO puanını hesaplamak için ilgili bir anahtar kelime girin.

en: Enter amount
tr: Miktarı girin

en: Enter benefit
tr: Fayda girin

en: Enter city
tr: Şehir girin

en: Enter country
tr: Ülke girin

en: Enter job title
tr: İş başlığını girin

en: Enter postal code
tr: Posta kodunu girin

en: Enter redirects to import
tr: almak için yönlendirmeleri girin

en: Enter region
tr: Bölge girin

en: Enter requirement
tr: Gereksinimleri girin

en: Enter street address
tr: Sokak adresini girin

en: Error while saving this redirect
tr: Bu yönlendirme kaydedilirken hata oluştu

en: Error: a redirect for this URL already exists
tr: Hata: bu adres için bir yönlendirme zaten var

en: Estimated reading time
tr: Tahmini okuma süresi

en: Estimated reading time:
tr: Tahmini okuma süresi

en: Export SEO title
tr: Seo başlığını dışa aktar

en: Export URL
tr: Adresi dışarı aktar

en: Export keyphrase scores
tr: Anahtar kelime puanlarını dışa aktar

en: Export keyphrases
tr: Anahtar kelimeleri dışa aktar

en: Export keyphrases to a CSV file
tr: Anahtar kelimeleri bir CSV dosyasına aktarın

en: Export meta description
tr: Meta açıklamasını dışa aktar

en: Export readability score
tr: Okunabilirlik skorunu dışarı aktar

en: Export redirects
tr: Yönlendirmeleri dışarı aktar

en: Export redirects to a CSV file
tr: Yönlendirmeleri bir CSV dosyasına aktar

en: Export title
tr: Başlığı dışarı aktar

en: Exporting data can take a long time when there are many posts, pages, public custom post types or terms.
tr: Çok fazla yazı, sayfa, herkese açık özel yazı tipleri ve terimler varsa verileri dışarı aktarmak uzun zaman alabilir.

en: Facebook share preview
tr: Facebook paylaşım önizleme

en: Filter
tr: Filtre

en: Filter by redirect type
tr: Yönlendirme tipine göre filtrele

en: Format
tr: Biçim

en: Full time
tr: Tam zamanlı

en: Generate a separate redirect file
tr: Ayrı bir yönlendirme dosyası oluştur

en: Go to your %s Dashboard
tr: %s Kontrol Panelinize gidin

en: Help on choosing the perfect keyphrase
tr: Mükemmel anahtar kelimeyi seçme konusunda yardım et

en: Help on keyphrase synonyms
tr: Anahtar kelime eş anlamlıları konusunda yardım et

en: ID
tr: No

en: If you need a list of all public posts, terms and related keyphrases, you can generate a CSV file using the %s button below.
tr: Eğer tüm dışarı açık yazıların, terimlerin ve ilişkili kelimelerin listesine ihtiyacınız varsa, aşağıdaki %s tuşu yardımıyla bir CSV dosyası oluşturabilirsiniz.

en: If you need to have a list of all redirects, you can generate a CSV file using the button below.
tr: Tüm yönlendirmelerin listesine ihtiyacınız varsa, aşağıdaki butonu kullanarak bir Vigülle Ayrılmış Değer (CSV) dosyası oluşturabilirsiniz.

en: Import .htaccess
tr: .htaccess dosyasını içeri aktar

en: Import CSV file
tr: CSV dosyasını içeri aktar

en: Import from a CSV file
tr: CSV dosyasından içeri aktar

en: Import from other redirect plugins
tr: Diğer yönlendirme eklentilerinden içeri aktar

en: Import from:
tr: İçerik aktar:

en: Import redirects
tr: Yönlendirmeleri içeri aktar

en: Import redirects from %s
tr: Yönlendirmeleri %s tarafından içeri aktar

en: Imported %1$s/%2$s redirects successfully. Go to the %3$sredirects overview%4$s to see the imported redirect. | Imported %1$s/%2$s redirects successfully. Go to the %3$sredirects overview%4$s to see the imported redirects.
tr[0]: %1$s/%2$s Yönlendirmesi başarıyla içeriye aktarıldı. İçe aktarılan yönlendirmeyi görmek için %3$syönlendirme izleme%4$s kısmına gidin.
tr[1]: %1$s/%2$s Yönlendirmeleri başarıyla içeriye aktarıldı. İçe aktarılan yönlendirmeleri görmek için %3$syönlendirme izleme%4$s kısmına gidin.

en: Insights
tr: Fikir

en: Internal linking suggestions
tr: İç bağlantı önerileri

en: It takes a few seconds to show you a list of related content to which you could link. The suggestions will be shown here as soon as we have them.
tr: Bağlayabileceğiniz ilgili içeriğin bir listesinin size gösterilmesi birkaç saniye sürer. Öneriler, elimize ulaşır ulaşmaz burada gösterilecektir.

en: Job description
tr: İş açıklaması

en: Job expiration date
tr: İşin sona erme tarihi

en: Job title
tr: İş başlığı

en: Keyphrase
tr: Anahtar Kelime

en: Keyphrase synonyms
tr: Anahtar kelime eş anlamlıları

en: Learn more about estimated reading time
tr: Tahmini okuma süresi hakkında daha fazla bilgi edinin

en: Link suggestions
tr: Bağlantı önerileri

en: Load suggestions
tr: Önerileri yükle

en: Location
tr: Konum

en: Make it serve a 410 Content Deleted header
tr: 410 İçerik silindi başlığı yayınlamasını sağla

en: Mark as fixed:
tr: Düzeltildi olarak işaretle:

en: Mark this issue as fixed in %1$s.
tr: %1$s içinde problemi düzeltildi olarak işaretle.

en: Max value
tr: Azami değer

en: Min value
tr: Asgari değer

en: Modify your social description by editing it right here.
tr: Sosyal açıklamanızı burada düzenleyerek değiştirin.

en: New URL
tr: Yeni adres

en: New URL:
tr: Yeni adres:

en: New URL: {{link}}%s{{/link}}
tr: Yeni URL: {{link}}%s{{/link}}

en: New type can't be empty.
tr: Yeni tip boş olamaz.

en: No redirects have been imported. Probably they already exist as a redirect. Go to the %1$sredirects overview%2$s to see the existing redirects.
tr: Herhangi bir yönlendirme içe aktarılmadı. Muhtemelen içe aktarılmak istenilen yönlendirmeler zaten mevcut. Mevcut yönlendirmeleri görmek için %1$sredirects overview%2$s adresine tıklayınız.

en: Not all the required fields are filled.
tr: Gerekli tüm alanlar doldurulmamış.

en: Not supported!
tr: Desteklenmiyor!

en: OK
tr: Tamam

en: Office location
tr: Ofis konumu

en: Ok
tr: Tamam

en: Old URL
tr: Eski adres

en: Old URL:
tr: Eski adres:

en: Old URL: {{link}}%s{{/link}}
tr: Eski URL: {{link}}%s{{/link}}

en: Once you add a bit more copy, we'll give you a list of related content here to which you could link in your post.
tr: Biraz daha kopya ekledikten sonra, burada size yayınınızda bağlantı kurabileceğiniz ilgili içeriğin bir listesini vereceğiz.

en: Origin
tr: Köken

en: Orphaned content
tr: Sahipsiz içerik

en: Part time
tr: Yarı zamanlı

en: Plain redirects
tr: Yalın yönlendirmeler

en: Please contact a network administrator to install %1$s %2$s.
tr: Lütfen %1$s %2$s kurmak için bir ağ yöneticisine başvurun.

en: Please contact an administrator to install %1$s %2$s.
tr: Lütfen %1$s %2$s kurmak için bir yöneticiye başvurun.

en: Please enter the new URL for %s
tr: %s için yeni adres girin

en: Please note that the first row in this file is a header. This row should be ignored when parsing or importing the data from the export.
tr: Bu dosyadaki ilk satır bir başlıktır. Başlık satırı dışa aktarılan dosya içe aktarılırken ve ayrıştırılırken dikkate alınmamaktadır.

en: Please note that you can only create 1 Zap with a trigger event from %1$s. Within this Zap you can choose one or more actions.
tr: %1$s üzerinden bir tetikleyici olay ile yalnızca 1 Zap oluşturabileceğinizi lütfen unutmayın. Bu Zap içinde, bir veya daha fazla eylem seçebilirsiniz.

en: Please note:
tr: Lütfen dikkat edin:

en: Postal code
tr: Posta kodu

en: Read more about %s.
tr: %s hakkında daha fazlasını okuyun.

en: Read more about how internal linking can improve your site structure.
tr: Dahili bağlantıların site yapınızı nasıl geliştirebileceği hakkında daha fazla bilgi alın.

en: Read more about how the insights can help you improve your content.
tr: İçeriğinizi geliştirmenize nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinin.

en: Recommended Job Posting Blocks
tr: Önerilen iş ilanı blokları

en: Redirect added.
tr: Yönlendirme eklendi.

en: Redirect created
tr: Yönlendirme oluşturuldu.

en: Redirect created from %1$s to %2$s!
tr: %1$s adresinden %2$s adresine yeni yönlendirme oluşturuldu!

en: Redirect deleted.
tr: Yönlendirme silindi.

en: Redirect import failed: no redirects found.
tr: Yönlendirme içeri aktarımı başarısız: yönlendirme bulunamadı.

en: Redirect import failed: the Redirection plugin is not installed or activated.
tr: Yönlendirme içeri aktarımı başarısız: Redirection eklentisi kurulu değil ya da etkin değil.

en: Redirect import failed: the selected redirect plugin is not installed or activated.
tr: Yönlendirme içe aktarma başarısız oldu: seçilen yönlendirme eklentisi yüklenmemiş veya etkin değil.

en: Redirect import failed: we can't recognize this type of import.
tr: Yönlendirme aktarımı başarısız oldu: bu içeri aktarma türünü tanıyamıyoruz.

en: Redirect it to another URL
tr: Başka bir adrese yönlendir

en: Redirect method
tr: Yönlendirme yöntemi

en: Redirect not deleted.
tr: Yönlendirme silinemedi.

en: Redirect this broken URL and fix the error
tr: Bu kırık adresi yönlendir ve hatayı düzelt

en: Redirect updated.
tr: Yönlendirme güncellendi.

en: Redirection
tr: Yönlendirme

en: Redirects
tr: Yönlendirmeler

en: Redirects per page
tr: Sayfa başına yönlendirmeler

en: Redirects settings
tr: Yönlendirme ayarları

en: Refresh suggestions
tr: Önerileri yenile

en: Regex Redirects
tr: Regex yönlendirmeleri

en: Region
tr: Bölge

en: Regular Expression
tr: Düzenli ifade

en: Regular Expression (regex) Redirects are extremely powerful redirects. You should only use them if you know what you are doing. %1$sRead more about regex redirects on our help center%2$s.
tr: Düzenli İfadeler (regex) Yönlendirme son derece güçlü yönlendirmeler bulunmaktadır. Eğer ne yaptığınızı biliyorsanız, sadece bunları kullanmak gerekir.%1$sregex bizim bilgi tabanı üzerinde yönlendirmeler hakkında daha fazlasını okuyun%2$s.

en: Regular Expression redirects
tr: Düzenli ifade yönlendirmeleri

en: Related keyphrase
tr: İlgili anahtar kelime

en: Remote job
tr: Uzaktan iş

en: Remove
tr: Kaldırmak

en: Required Job Posting Blocks
tr: Gerekli iş ilanı blokları

en: Requirements
tr: Gereksinimler

en: Reset API Key
tr: API Anahtarını Sıfırla

en: Safe Redirect Manager
tr: Güvenli yönlendirme yöneticisi

en: Salary range
tr: Maaş aralığı

en: Save
tr: Kaydet

en: Save Changes
tr: Değişiklikleri kaydet

en: Save anyway
tr: Yine de kaydet

en: Search
tr: Arama

en: Select this redirect
tr: Bu yönlendirmeyi seçin

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Show icon
tr: Simgeyi göster

en: Show the descriptive text
tr: Açıklayıcı metni göster

en: Shows an estimated reading time based on the content length.
tr: İçerik uzunluğuna göre tahmini bir okuma süresi gösterir.

en: Simple 301 Redirects
tr: Basit 301 yönlendirmeleri

en: Social description
tr: Sosyal açıklama

en: Social title
tr: Sosyal başlık

en: Something went wrong when deleting this redirect.
tr: Yönlendirmeyi silmek isterken bir şeyler ters gitti.

en: Stale cornerstone content
tr: Eski köşe taşı içeriği

en: Stale cornerstone content refers to cornerstone content that hasn’t been updated in the last 6 months. Make sure to keep these %1$s up-to-date. %2$sLearn more about cornerstone content%3$s.
tr: Eski köşe taşı içeriği, son 6 ay içinde güncellenmemiş temel taş içeriğini ifade eder. Bunları %1$s güncel tuttuğunuzdan emin olun. %2$sKöşe taşı içeriği hakkında daha fazla bilgi edinin%3$s.

en: Synonyms
tr: Eş Anlamlılar

en: Table of contents
tr: İçindekiler

en: Target
tr: Hedef

en: Team Yoast
tr: Yoast Takımı

en: Temporary
tr: Geçici

en: The (typically single) geographic location associated with the job.
tr: İşle ilişkili (tipik olarak tek) coğrafi konum.

en: The Insights section in our metabox shows you useful data about your content, like what words you use most often.
tr: Metabox'umuzdaki Analizler bölümü, en sık kullandığınız kelimeler gibi içeriğiniz hakkında yararlı verileri gösterir.

en: The Regular Expression field can't be empty.
tr: Düzenli ifade alanı boş olamaz.

en: The URL you are redirecting to seems to return a %1$s status. You might want to check if the target can be reached manually before saving.
tr: Girdiğiniz adres %1$s durum bilgisini döndürüyor. Kaydetmeden önce ilgili adresin çalışıp çalışmadığını kontrol etseniz iyi olur.

en: The URL you entered could not be resolved.
tr: Girdiğiniz adres çözümlenemiyor.

en: The URL you entered returned a HTTP code different than 200(OK). The received HTTP code is %1$s.
tr: Girdiğiniz adres 200(OK) HTTP kodundan farklı bir kod döndürdü. Dönen HTTP kodu: %1$s.

en: The address where the office is located.
tr: Ofisin bulunduğu adres.

en: The base salary of the job.
tr: İş için asgari ücret

en: The date after which the job posting is not valid anymore.
tr: İş ilanının artık geçerli olmadığı tarih.

en: The description of benefits associated with the job.
tr: İşle ilgili faydaların açıklaması.

en: The description of skills and experience needed for the position.
tr: Pozisyon için gerekli beceri ve deneyimin açıklaması.

en: The description of the job.
tr: İşin açıklaması.

en: The first row in this file is the header row. This row should be ignored when parsing or importing the data from the export.
tr: Bu dosyadaki ilk satırı başlık satırıdır. Verileri ayrıştırırken veya dışa aktarmadan içe aktarırken bu satır göz ardı edilmelidir.

en: The first true all-in-one SEO solution for WordPress, including on-page content analysis, XML sitemaps and much more.
tr: İlk gerçekçi hepsi birarada SEO çözümleri
    
    Sayfa içi içerik analizi, XML site haritaları ve daha fazlasını içeren WordPress için ilk, gerçekçi ve hepsi bir arada SEO çözümü.

en: The link suggestions metabox contains a list of posts on your blog with similar content that might be interesting to link to.
tr: Bağlantı önerileri bölümü, blogunuzda, bağlantı oluşturmak ilginç olabilecek benzer içeriğe sahip yayınların bir listesini içerir.

en: The new URL field can't be empty.
tr: Yeni adres alanı boş olamaz.

en: The old URL already exists as a redirect.
tr: Eski adres zaten bir yönlendirme olarak mevcut.

en: The old URL field can't be empty.
tr: Eski adres alanı boş olamaz.

en: The old URL for your redirect is not relative. Only the new URL is allowed to be absolute. Make sure to provide a relative old URL.
tr: Yönlendirmenizde eski bağlantı linki göreceli bir bağlatı değil. Sadece yeni bağlantı adresiniz tam adres olabilir. Lütfen göreceli bir eski bağlantı adresi girdiğinizden emin olunuz.

en: The redirect type is the HTTP response code sent to the browser telling the browser what type of redirect is served. %1$sLearn more about redirect types%2$s.
tr: Yönlendirme tipi yönlendirme türü ne sunulmaktadır tarayıcı söylüyorum tarayıcıya gönderilen HTTP yanıt kodudur. %1$syönlendirme türleri hakkında daha fazla bilgi edinin%2$s.

en: The redirect was added successfully.
tr: Yönlendirme başarıyla eklendi.

en: The redirect was deleted successfully.
tr: Yönlendirme başarıyla silindi.

en: The redirect was updated successfully.
tr: Yönlendirme başarıyla güncellendi.

en: The redirect you are trying to save will create a redirect loop. This means there probably already exists a redirect that points to the origin of the redirect you are trying to save
tr: Kaydetmeye çalıştığınız yönlendirme, bir yönlendirme döngüsüne sebep olacak. Bu da zaten daha önce bu yönlendirmeyi kaydetmiş olabileceğiniz anlamına geliyor

en: The salary range of the job, depending on a variety of factors (e.g. a candidate's education level or level of experience).
tr: Çeşitli faktörlere bağlı olarak işin maaş aralığı (örneğin, bir adayın eğitim seviyesi veya deneyim seviyesi).

en: The title of the job.
tr: İşin başlığı.

en: The type of employment (e.g. full-time, part-time, contract, temporary, seasonal, internship).
tr: İstihdam türü (ör. tam zamanlı, yarı zamanlı, sözleşmeli, geçici, mevsimlik, staj).

en: This is a volunteer role
tr: Bu gönüllü bir rol

en: This is an internship
tr: Bu bir staj

en: This job is 100% remote
tr: Bu iş %100 uzaktan

en: This job is 100% remote.
tr: Bu iş %100 uzaktan.

en: To improve your site structure, consider linking to other relevant posts or pages on your website.
tr: Site yapınızı iyileştirmek için, web sitenizdeki diğer ilgili yayınlara veya sayfalara bağlantı vermeyi düşünün.

en: Twitter share preview
tr: Twitter paylaşım önizleme

en: Type
tr: Tip

en: URL
tr: Adres

en: Undo
tr: Geri al.

en: Unit
tr: Birim

en: Unknown error. Failed to create redirect.
tr: Bilinmeyen hata. Yönlendirme oluşturulamadı.

en: Unknown error. Failed to update redirect.
tr: Bilinmeyen hata. Yönlendirme güncellenemedi.

en: Update Redirect
tr: Yönlendirmeyi güncelle

en: Value
tr: Değer

en: We could not find any relevant articles on your website that you could link to from your post.
tr: Web sitenizde, yayınınızdan bağlantı verebileceğiniz herhangi bir ilgili makale bulamadık.

en: We need to optimize your site’s SEO data so we can offer you the best %1$slinking suggestions%2$s.
    
    %3$sStart SEO Data optimization%4$s
tr: Size en iyi %1$s şaşırtıcı önerileri %2$s sunabilmemiz için sitenizin SEO verilerini optimize etmemiz gerekiyor.
    
    %3$s SEO Veri optimizasyonunu başlatın %4$s

en: We're unable to create the directory %s
tr: %s Ana Klasörü oluşturamıyoruz.

en: We're unable to save the redirect file to %s
tr: Yönlendirmeyi %s dosyasına kaydedemiyoruz

en: We're unable to save the redirects to your %s file. Please make the file writable.
tr: Yönlendirmeleri %s dosyasına yazamadık. Lütfen dosyanın yazılabilir olduğundan emin olun.

en: We're unable to write data to the file %s
tr: %s dosyasına veri yazamıyoruz

en: We've detected %1$s%2$d 'orphaned' %3$s%4$s (no inbound links). Consider adding links towards this %3$s. | We've detected %1$s%2$d 'orphaned' %3$s%4$s (no inbound links). Consider adding links towards these %3$s.
tr[0]: %1$s%2$d 'Sahipsiz' %3$s%4$s içerikler tespit edildi (iç linkler yok). Bunlara link eklemeyi düşünebilirsiniz.  %3$s.
tr[1]: %1$s%2$d 'Sahipsiz' %3$s%4$s içerikler tespit edildi (iç linkler yok). Bunlara link eklemeyi düşünebilirsiniz.  %3$s.

en: Web server
tr: Web sunucusu

en: Write list…
tr: Yazma Listesi...

en: Write redirects to the %1$s file. Make sure the %1$s file is writable.
tr: Yönlendirmeleri %1$s dosyasına yazın. %1$s dosyasının yazılabilir olduğundan emin olun.

en: Yoast Estimated Reading Time
tr: Yoast tahmini okuma süresi

en: You are already editing a redirect, please finish this one first
tr: Zaten bir yönlendirme düzenliyorsunuz, önce onu bitirin

en: You are attempting to redirect to the same URL as the origin. Please choose a different URL to redirect to.
tr: Orijinal ile aynı olan URLye yönlendirme yapıyorsunuz . Lütfen yönlendirme için başka bir URL seçin.

en: You can add or remove columns to be included in the export using the checkboxes below.
tr: Linkleri dışarı aktar

en: You can copy the contents of any %1$s file in here, and it will import the redirects into %2$s.
tr: Herhangi bir %1$s dosyasının içeriğini buradan kopyalayabilirsiniz ve yönlendirmeleri %2$s içine aktarabilirsiniz.

en: You can't redirect a URL to itself.
tr: Bir adresi kendisine yönlendiremezsiniz.

en: You do not have to create a redirect for URL %1$s because a redirect already exists. If this is fine you can mark this issue as fixed. If not, please go to the redirects page and change the redirect.
tr: %1$s URL'si için zaten mevcut bir yönlendirme bulunuyor. Yenisini oluşturmanıza gerek yok. Eğer bu sizin için yeterliyse "Düzeltildi" olarak işaretleyebilirsiniz. Yine de isterseniz yönlendirmeler sayfasına giderek yönlendirmeyi düzeltebilirsiniz.

en: You do not have to create a redirect for URL %1$s because a redirect already exists. The existing redirect points to %2$s. If this is fine you can mark this issue as fixed. If not, please go to the redirects page and change the target URL.
tr: %1$s için bir yönlendirme oluşturmanıza gerek yok çünkü bu yönlendirme zaten mevcut. Mevcut yönlendirme %2$s adresini işaret ediyor. Eğer bu doğruysa bu problemi çözüldü olarak işaretleyebilirsiniz. Değilse lütfen yönlendirmeler sayfasına gidip hedef adresi değiştirin.

en: You have disabled the Link Suggestions feature, which is needed for Related Links to work. If you want to add related links, please enable Link Suggestions in the <a>Features settings.</a>
tr: İlgili Bağlantıların çalışması için gerekli olan Bağlantı Önerileri özelliğini devre dışı bıraktınız. İlgili bağlantıları eklemek istiyorsanız, lütfen <a> Özellikler ayarlarında </a> Bağlantı Önerilerini etkinleştirin.

en: You have unsaved redirects, are you sure you want to leave?
tr: Kaydedilmemiş yönlendirmeleriniz var, ayrılmak istediğinizden emin misiniz?

en: You're redirecting to a target that returns a 301 HTTP code (permanently moved). Make sure the target you specify is directly reachable.
tr: 301 HTTP kodu (kalıcı yönlendirme) döndüren bir adrese yönlendiriyorsunuz. Yönlendirdiğiniz hedefe direkt olarak erişilebildiğinden emin olun.

en: Your keyphrase is too long. It can be a maximum of 191 characters.
tr: Anahtar sözcük grubunuz çok uzun. Maksimum 191 karakter olabilir.

en: Your redirect is missing the subdirectory where WordPress is installed in. This will result in a redirect that won't work. Make sure the redirect starts with %1$s
tr: Yönlendirme WordPress yüklü alt eksik. Bu işe yaramaz bir yönlendirme neden olur. Emin yönlendirme ile başlar olun%1$s

en: childpages
tr: child sayfalar

en: children
tr: çocuklar

en: content length
tr: içerik uzunluğu

en: day
tr: gün

en: hour
tr: saat

en: internal linking
tr: iç bağlantı

en: keyphrase
tr: anahtar kelime

en: keyphrase score
tr: anahtar kelime puanı

en: links
tr: bağlantılar

en: meta description
tr: Site Açıklaması

en: minute | minutes
tr[0]: dakika
tr[1]: dakika

en: month
tr: ay

[ctx: noun]
en: Type
tr: Tip

[ctx: post_type of a post or the taxonomy of a term]
en: type
tr: tip

en: readability score
tr: okunabilirlik puanı

en: reading time
tr: okuma süresi

en: related pages
tr: ilgili sayfalar

en: related posts
tr: İlgili Mesajlar

en: seo title
tr: seo başlığı

en: sibling pages
tr: kardeş sayfalar

en: siblings
tr: kardeşler

en: site structure
tr: site yapısı

en: subpages
tr: alt sayfalar

en: this is a volunteer role
tr: bu gönüllü bir rol

en: this is an internship
tr: bu bir staj

en: title
tr: başlık

en: url
tr: adres

en: week
tr: hafta

en: year
tr: yıl

en: {{a}}Read our guide on internal linking for SEO{{/a}} to learn more.
tr: Daha fazla bilgi edinmek için {{a}} SEO için dahili bağlantı oluşturma hakkındaki kılavuzumuzu okuyun {{/ a}}.
